Autor:
Academia Pernaviensis

Academia Pernaviensise XVI mõttekoda "Kool ja Kriisid"

MATI HEIDMETSA ettekanne toetub kahele värskele Tallinna ülikooli haridusinnovatsiooni keskuse poolt läbi viidud uurimusele: 2021. aasta õpetajauurimusele ja 2022. aasta varakevadisele õpilasuurimusele. Vaatluse all kahe kriisi – Covid pandeemia ja Ukraina kriisi – võimalik mõju ja järelmid Eesti koolielule.

  • Milline võiks olla Covid-pandeemia järelmõju Eesti koolielu korraldusele? Mil määral on „distantsõpe tulnud selleks, et jääda?“
  • Milline on Eesti õpetajate ja õpilaste huvi/valmisolek/eelistused distantsõppe osas, kas selles osas on erinevusi eesti ja vene õppekeelega koolide vahel?
  • Mida võiks/peaks Eesti kool õppima Ukraina sõjast?
  • Õpetajate ja õpilaste poliitilised hoiakud (sh hoiakud pagulaste, rohepöörde, autoritaarsuse osas).
  • Vestluspartner MARGIT RAID.

Esinejast

MATI HEIDMETS on Tallinna ülikooli emeriitprofessor. Erialalt psühholoog, avaldanud üle 100 teadustöö keskkonnapsühholoogia, rahvussuhete, hariduspoliitika valdkonnas. Aastatel 2001-2006 oli Tallinna ülikooli rektor. Olnud mitmete Eesti Inimarengu Aruannete peatoimetaja, aastatel 2008-2014 oli Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri hindamisnõukogu esimees. Üles kasvanud Pärnus, aastal 1968 lõpetas Pärnu I Keskkooli.

Osalemine

Academia Pernaviensisest

Academia Pernaviensis on loodud eesmärgiga soodustada Pärnus akadeemilist suhtluskeskkonda, ühendada siit pärit ja Pärnuga seotud haritlasi, rikastada ühistegevustega linna haridus- ja kultuurielu ning toetada noorte osalust Pärnu akadeemilise pärandi edasikandmisel.

Pärnu kolledži tudengid aitasid tõsta Tõrva eakate teadlikkust turvalisusest

Pärnu kolledži sotsiaaltöö tudengid aitasid tõsta Tõrva eakate teadlikkust turvalisusest

avalik loeng

Avalik loeng: Prof. Dr. Mario A. Pfannstiel jagab tuleviku tervishoiuteenuste kujundamise teadmisi

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust